Одноразова грошова допомога сім’ям військових, які загинули на війні

Я працюю для того, щоб кожен, хто має право на одноразову грошову допомогу, її отримав.

Порядок Ваших дій для отримання одноразової грошової допомоги

Якщо у Вас загинув на війні син, чоловік для отримання одноразової грошової допомоги Вам необхідно звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (це є колишні військові комісаріати) до працівника, який займається цими питаннями.

Після цього відповідний працівник РТЦК та СП готує запит у військову частину, в якій проходив військову службу загиблий (а) з метою отримання визначеного переліку документів.

Після отримання цих документів від військової частини, працівник РТЦК та СП телефонує Вам і пропонує прийти в РТЦК та СП написати заяву на отримання одноразової грошової допомоги.

Після того як Ви написали цю заяву, додали до неї усі необхідні документи, все це направляється на обласний ТЦК та СП, який складає висновок щодо переліку осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги і направляє Вашу заяву і подані Вами документи через СЕДО (систему електронного документообігу) на Міністерство оборони України, яке приймає рішення щодо призначення та виплати Вам одноразової грошової допомоги.

Ваші документи розглядаються Міністерством оборони України в порядку черговості згідно дати їх надходження.

Після прийняття Міністерством оборони України рішення про призначення Вам одноразової грошової допомоги воно направляє грошові кошти на відповідний обласний ТЦК та СП, який їх Вам і виплачує на рахунок, який Ви надали, коли писали заяву про отримання одноразової грошової допомоги.

Нормативно-правові акти щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги :

 1. Закон України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року
 2. Постанова Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022 р. «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану»
 3. Наказ № 45 від 25.01.2023 р. Міністерства оборони України «Про затвердження Порядку і умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовців Збройних Сил України в період дії воєнного стану»

Я допомагаю і надаю правову допомогу з будь-яких питань, які стосуються виплат коштів.

Яку правову допомогу я надаю для отримання Вами одноразової грошової допомоги

Я надаю правову допомогу у вигляді правових консультацій щодо порядку призначення та отримання ОГД, переліку осіб, які мають право на отримання ОГД, необхідного переліку документів, які слід подати для отримання ОГД, я також допомагаю в отриманні документів, яких Вам не вистачає для отримання ОГД.

Я також здійснюю правовий супровід процесу отримання ОГД на всіх її етапах, починаючи з витребування документів з військової частини і закінчуючи призначенням ОГД в Міністерстві оборони України.

Я також надаю правову допомогу, пов’язану із оскарженням рішення Міністерства оборони України про відмову у виплаті ОГД, часткової виплати ОГД.

Я надаю також будь-яку іншу правову допомогу, яка зможе полегшити чи прискорити для Вас отримання ОГД.

Мої успішні справи (кейси)

У серпні 2022-лютому 2023-го року я надавав правову допомогу щодо отримання одноразової грошової допомоги дружині загиблого військового із Волинської області, яка була єдиною особою після його смерті, яка мала право на отримання одноразової грошової допомоги.

У цій справі ситуація ускладнювалася тим, що, починаючи з вересня 2022 року до документів, які слід подати для отримання ОГД, було додано довідку/витяг про відсутність судимості, а мій Клієнт в цей час перебував за кордоном.

Мною оперативно було здобуто витяг про відсутність судимості в інтересах Клієнта, подано його в обласний ТЦК та СП, внаслідок чого було прискорено отримання Клієнтом ОГД.

Всю суму ОГД моя Клієнтка отримала в січні 2023-го року в тому числі і завдяки мені.

У квітні 2023 –грудні 2023 року мною було надано правову допомогу щодо отримання ОГД матері загиблого військового із Чернівецької області.

У цій справі труднощі полягали в тому, що загиблий військовий проходив військову службу у військовій частині, офіційна адреса якої була на тимчасово непідконтрольній території України та були відсутні контакти цієї частини та її посадових осіб.

Мною було розшукано цю військову частину, а також контакти її посадових осіб, в результаті чого з ними була проведена робота, спрямована на отримання від них усіх необхідних для призначення та виплати ОГД документів.

Мною також надавалася правова допомога Клієнтці у РТЦК та СП, обласному ТЦК та СП, а також у Міністерстві оборони України, в результаті чого їй була перерахована ОГД в грудні 2023 року.

В серпні 2023 – січні 2024 року мною надавалася правова допомога дружині загиблого прикордонника із Волинської області.

В результаті надання мною правової допомоги на різних її етапах отримання (проведення службового розслідування обставин та причин загибелі прикордонника Східним регіональним управлінням ДПСУ, визначення причинного зв’язку загибелі прикордонника із захистом Батьківщини в Центральний ВЛК ДПСУ, збір документів і подання їх у військову частину, в якій проходив службу загиблий)  в тому числі і шляхом надсилання адвокатських запитів, дружиною була отримана ОГД в січні 2024-го року.

Часті запитання клієнтів:

1. Що таке одноразова грошова допомога сім’ям загиблих військових ?

Одноразова грошова допомога (далі за текстом – ОГД) сім’ям загиблих військових – це гарантована державою виплата близьким родичам загиблого захисника чи захисниці, які загинули на війні під час дії воєнного стану (з 24.02.2022 р. і по цей час).

2. Хто має право на отримання одноразової грошової допомоги ?

Право на отримання ОГД мають близькі родичі загиблого (загиблої) захисника (захисниці) – чоловік (дружина), а також неповнолітні діти, батьки, особи, які проживали однією сім’єю або перебували на утриманні в загиблого (загиблої).

3. Який розмір одноразової грошової допомоги ?

ОГД складає 15 (п’ятнадцять) мільйонів гривень, вказана сума розподіляється рівними частинами серед членів сім’ї загиблого, які мають право на її отримання.

Наприклад, якщо після смерті нашого захисника на війні залишилися його мати, дружина та неповнолітня дитина, то їм трьом у рівних частках буде виплачена ОГД у розмірі по 5 млн. грн. кожному (15:3).

Починаючи з кінця січня – початку лютого 2023 року вказана ОГД виплачується частинами : спочатку виплачується 20 % цієї допомоги одноразовим платежем, решта суми виплачується на протязі 40-а місяців рівними щомісячними платежами.

4. За яких умов виплачується ОГД ?

ОГД виплачується родичам загиблого захисника (захисниці), якщо смерть останнього (останньої) настала під час захисту Батьківщини в період дії воєнного стану (з 24.02.2022 р. по цей час) або якщо смерть наступила на протязі одного року в результаті поранення, контузії, травми каліцтва, отриманого під час захисту Батьківщини в період дії воєнного стану.

5. Який порядок отримання ОГД ?

Для отримання ОГД члени сім’ї загиблого звертаються до  районних або міських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (колишні військові комісаріати) в районах із заявою та необхідними документами.

Подані документи через обласні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки направляються в Міністерство оборони України, яке приймає рішення про призначення та виплату або про відмову в призначенні та виплаті ОГД.

У випадку прийняття Міністерством оборони України рішення про призначення та виплату ОГД кошти перераховуються заявнику чи заявникам на вказані ними рахунки.

6. Які документи необхідно подати для отримання ОГД ?

Для отримання ОГД необхідно подати такі документи :

 • заповнену заяву;
 • згоду на обробку персональних даних;
 • паспорт;
 • ідентифікаційний код;
 • довідку про відкриття рахунку в державному банку;
 • свідоцтво про смерть захисника (захисниці);
 • документи, що підтверджують родинні відносини із загиблою особою (свідоцтво про народження, свідоцтво про одруження тощо);
 • довідку або витяг про відсутність судимості, якщо особі, яка претендує на одноразову грошову допомогу, виповнилося 16 років;
 • у випадку відмови від отримання одноразової грошової допомоги подається заява, посвідчена нотаріально, про відмову від отримання ОГД;
 • у випадку необхідності подається також рішення суду, наприклад, про встановлення факту проживання однією сім’єю без реєстрації шлюбу, про перебування на утриманні.

7. Чи мають право на отримання ОГД повнолітні діти загиблого військового ?

Повнолітні діти загиблого не мають права на отримання ОГД. В цьому випадку рекомендовано їм написати заяви про відмову від ОГД. В такому випадку належні їм частки розподіляються між іншими особами, які мають право на отримання ОГД.

У випадку, якщо повнолітні діти загиблого не напишуть заяви про відмову від ОГД, частка ОГД, яка припадає на них, «заморожується» і може бути виплачена іншим членам сім’ї після спливу трьох років з дати загибелі військового.

8. Чи передбачена виплата ОГД та будь-які інші виплати за зниклих безвісти військовослужбовців ?

У випадку зникнення безвісти військовослужбовця його близьким родичам (дружині або батькам) виплачується його грошове забезпечення ( як, правило, це 100 000 грн.) за кожен місяць його зникнення безвісти.

Отримати ОГД за зниклого безвісти військового можливо членам сім’ї лише в тому разі, якщо в судовому порядку оголосити безвісти зниклого померлим або встановити його факт смерті (наприклад, військовослужбовець загинув, що підтверджують його побратими і командир, але тіло не можуть забрати внаслідок ведення боїв, або внаслідок того, що тіло залишилося на непідконтрольній території).