Виплати за поранення

Я працюю для того, щоб кожен, хто має право на одноразову грошову допомогу, її отримав.

Порядок Ваших дій для отримання одноразової грошової допомоги

Незалежно від того, перевелися Ви з військової частини, яка не виплачує Вам кошти за поранення та лікування, можливо направити на цю частину рапорт про виплату додаткової винагороди за період стаціонарного лікування.

До цього рапорта слід додати копії довідки форми 5 та виписки з медичних карт стаціонарного хворого, які підтверджують перебування Вас на стаціонарному лікуванні.

Вищезазначені документи бажано завірити нотаріально. Якщо нотаріально завірити документи немає можливості я як адвокат можу їх завірити відповідно до закону.

Вказаний рапорт з доданими документами слід надіслати на адресу військової частини.

Якщо військова частина не розглядає рапорт або відмовляється виплатити додаткову винагороду за поранення та за період лікування треба разом зі мною вирішувати питання про звернення за захистом свої прав до суду.

Нормативно-правові акти щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги:

  1. Постанова Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022 р. «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану»

Я допомагаю і надаю правову допомогу з будь-яких питань, які стосуються виплат коштів.

Яку правову допомогу я надаю для отримання Вами одноразової грошової допомоги

Якщо Ви знаходитеся на лікуванні у м. Луцьку або Волинській області і не зможете прибути до мене, я можу сам до Вас прибути і розібратися з Вашою ситуацією та документами, які підтверджують Ваше право на отримання грошових коштів за поранення та лікування.

Я можу допомогти Вам отримати документи, яких Вам не вистачає (наприклад, довідка форми 5), зробити копії документів, яких у Вас немає, допомогти завірити їх нотаріально або завірити сам як адвокат відповідно до закону.

Я допоможу Вам написати рапорт на виплату додаткової винагороди за період стаціонарного лікування, надіслати його з доданими документами на адресу військової частини.

Я можу проконтролювати процес розгляду рапорта в тому числі шляхом надсилання адвокатського запиту.

У випадку подальшої невиплати Вам грошових коштів за поранення та лікування я допоможу Вам вирішити, чи слід звертатися за захистом своїх прав до суду, допоможу звернутися до суду, буду представляти Ваші інтереси в суді аж до повної виплати всіх належних Вам коштів.

Часті запитання клієнтів:

1. Чи передбачена виплата військовослужбовцю за поранення та лікування і який її розмір та які умови її виплати?

Відповідно до законодавства як таких виплат за поранення не передбачено, лише передбачено виплату додаткової винагороди у розмірі 100 000 (сто тисяч) гривень за весь період стаціонарного лікування, в тому числі за кордоном, а також за весь період перебування у відпустці за станом здоров’я, якщо поранення тяжке.

Тяжкість поранення визначається у рішенні військово-лікарської комісії (ВЛК) відповідно до критерії Міністерства охорони здоров’я України. Вищезазначені виплати можна отримати лише у тому випадку, якщо отримане поранення пов’язане із захистом Батьківщини. Отримання поранення у зв’язку із захистом Батьківщини підтверджується довідкою про обставини травми (форма 5).

2. Якими документами підтверджується стаціонарне лікування та відпустка за станом здоров’я?

Стаціонарне лікування підтверджується виписками із медичної картки стаціонарного хворого закладів охорони здоров’я та іншими документами закладів охорони здоров’я, з яких вбачається, що військовослужбовець перебував на стаціонарному лікуванні, відпустка за станом здоров’я надається ВЛК, тому підтвердженням перебування у відпустці за станом здоров’я є рішення ВЛК.

3. Коли можливо звертатися, а також вимагати виплат за поранення?

Я рекомендую з метою уникнення конфліктів якщо Вам не виплачують грошове забезпечення і додаткову винагороду за поранення, вимагати виплат за поранення в тому числі і в судовому порядку лише після звільнення з військової служби або після переведення з військової частини (наприклад, після переведення для подальшого проходження військової служби в ТЦК і СП, якщо, наприклад, Вас визнано обмежено придатним до військової служби).