Військовий адвокат по виплатах

Юрій Колтонюк

Контакти:

(099) 025 03 84
(068) 187 01 10
yuriy.koltoniuk@gmail.com

[UA, EN] Одноразова грошова допомога членам сімей загиблих воїнів Іноземного Легіону

В лавах Збройних Сил України мужньо захищають Україну воїни Іноземного Легіону (військовослужбовці, які є іноземними громадянами). На жаль, і вони гинуть за незалежність і свободу України.

Члени сімей загиблих воїнів Іноземного Легіону також мають право на одноразову грошову допомогу від держави Україна. Проте подання документів та отримання одноразової грошової допомоги членами сімей загиблих іноземних військовослужбовців має свої особливості, які будуть описані в цій статті.

Для отримання цієї допомоги члени сім’ї загиблої особи звертаються до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (це колишні військові комісаріати) та подають заяву та необхідні документи. Після цього ці документи направляються в Міністерство оборони України, яке розглядає подані документи і приймає рішення про призначення та виплату цієї допомоги членам сім’ї загиблого.

Члени сім’ї загиблого мають особисто подати документи для отримання цієї допомоги. Подання документів через представника не допускається. Члени сім’ї загиблого іноземного військовослужбовця можуть бути громадянами України або громадянами іноземних держав.

Отримання одноразової грошової допомоги у зв’язку із загибеллю воїна Іноземного Легіону членами сім’ї – громадянами України

Для отримання одноразової грошової допомоги у зв’язку із смертю іноземного військовослужбовця члени його сім’ї (батьки, дружина) подають документи, визначені наказом Міністерства оборони України № 45 від 25.01.2023 р. (дивитися мою статтю-публікацію на сайті в рубриці «Блог» під назвою «Які документи потрібно надавати для отримання одноразової грошової допомоги») до місцевого територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації заявника (якщо член сім’ї має зареєстроване місце проживання на території України) або до місцевого територіального центру комплектування та соціальної підтримки за останнім місцем реєстрації заявника на території України, якщо останній виїхав на постійне місце проживання за кордон.

У випадку якщо заявником-членом сім’ї загиблого іноземного військовослужбовця є дружина-громадянка України і вони реєстрували шлюб за кордоном, необхідно подати у вищезазначеному порядку нотаріальний переклад свідоцтва про шлюб, на оригіналі якого має бути проставлений апостиль.

Отримання одноразової грошової допомоги у зв’язку із загибеллю воїна Іноземного Легіону членами сім’ї – громадянами іноземних держав

Для отримання одноразової грошової допомоги членами сім’ї загиблого воїна Іноземного Легіону, якщо вони є громадянами іноземних держав, слід виконати таку послідовність дій.

На території України заявнику слід здійснити нотаріально засвідчений переклад своїх паспортних документів на українську мову. Після цього звернутися до податкових органів для присвоєння йому ідентифікаційного номера. Потім слід звернутися в банк з перекладеним паспортом та отриманим ідентифікаційним номером з метою відкриття банківського рахунку. Крім того, також слід перекласти та одночасно здійснити нотаріальне засвідчення перекладу документів, які засвідчують родинні відносини заявника із загиблим (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб).

В обох випадках як для заявників, які є громадянами України, так і для заявників, які є громадянами іноземних держав, необхідно отримати витяг про відсутність судимості. Я надаю правову допомогу заявникам – громадянам України, та громадянам іноземних держав щодо отримання ними одноразової грошової допомоги у зв’язку із загибеллю іноземних військовослужбовців під час участі у бойових діях на території України.

________

How to receive Ukraine state guaranteed one-time payout for the perished soldier from International Legion during wartime in Ukraine

 A lot of non-Ukrainian citizens-soldiers are courageously fighting for Ukraine and for the whole civilized world.

They are fighting in the armed forces of Ukraine as part of International Legion.

Unfortunately, some of them are dying in battles or from inflicted injuries.

In Ukraine close relatives (parents, spouse, children) of deceased soldiers are eligible to obtain a state guaranteed one-time payout in the amount of 15 million UAH (around 400 000 US dollars).

The legislative basis for abovementioned payout is Cabinet of Ministers of Ukraine decree # 168 from 28.02.2022 and Ministry of Defense of Ukraine resolution # 45 from 25.01.2023

For receiving this payout close relatives of deceased soldiers have to submit a list of documents to the local territorial centers of completing and social support (former military commissariats).

The latter are sending all documents and materials to the Ministry of Defense of Ukraine that takes decision on assignment of this one-time payout.

Among documents that should be submitted for receiving this one-time payout are, for example, death certificate of the deceased soldier, birth or marriage certificate of close relatives, certificate on absence of criminal record of close relatives etc.

 

For more information and if you need legal aid please contact me – advocate Koltoniuk Yuriy, Western Ukraine, +38(068) 187 01 10 email : yuriy.koltoniuk@gmail.com

I have a result based fee approach

On behalf of all Ukrainian people I want to express you my sincere gratitude that your relatives –soldiers are fighting for all us and sacrifice their lives.

Контакти для консультації:

(068) 187 01 10

yuriy.koltoniuk@gmail.com

м. Луцьк, вул. Л. Українки, 52

Умови нашої співпраці:

Моя основна спеціалізація – це одноразова грошова допомога та інші виплати, які належні військовослужбовцям, які проходять військову службу, які перебувають на лікуванні після поранення, та ті, які звільнені з військової служби, а також виплати, які належні членам сімей загиблих чи померлих військовослужбовців.

У випадку звернення до мене за правовою допомогою з питань, які не належать до моєї спеціалізації, я можу надати правову допомогу або порекомендувати Вам адвоката, який займається такими питаннями.

Я переважно працюю під результат (як правило 15 % від отриманих сум щодо одноразової грошової допомоги та 30 % по інших видах виплат) з невеликим авансом. Плата за мої послуги складається з двох частин: відсоток – це власне мої послуги, інший відсоток – це гроші на потреби ЗСУ.

Не оплачуючи мої послуги під результат Ви ставите під загрозу надання безоплатної правової допомоги іншим особам, які не можуть оплатити мої послуги або опинилися в складних життєвих обставинах.
Вартість консультації – 1 000 грн.
Вартість адвокатського запиту – 1 000 грн.

Всі витрати (поштові витрати, витрати на нотаріальне оформлення документів, судовий збір, транспортні витрати тощо) оплачуєте Ви.

У випадку якщо Ви не можете оплатити мої послуги повідомте про це мені і тоді я Вам надам консультацію та інші послуги безкоштовно. Я залишаю за собою право надати Вам безоплатну правову допомогу в кожному конкретному випадку.