Військовий адвокат по виплатах

Юрій Колтонюк

Контакти:

(099) 025 03 84
(068) 187 01 10
yuriy.koltoniuk@gmail.com

Чи законна виплата одноразової грошової допомоги членам сім’ї загиблого частинами?

Відповідно до вимог Закону України «Про соціальний і правовий статус військовослужбовців та членів їх сімей» та постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану» члени сім’ї загиблого на війні військовослужбовця мають право на отримання від держави одноразової грошової допомоги у розмірі 15 (п’ятнадцять) мільйонів гривень.

Вищезазначена допомога розподіляється рівними частинами серед осіб, які мають право на її одержання.

Для отримання цієї допомоги члени сім’ї загиблої особи звертаються до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (це колишні військові комісаріати) за місцем свого проживання та подають заяву та необхідні документи.

Після цього ці документи направляються в Міністерство оборони України, яке розглядає подані документи і приймає рішення про призначення та виплату цієї допомоги членам сім’ї загиблого.

До початку лютого 2023 року така одноразова грошова допомога виплачувалася відразу одним платежем.

Проте Міністерство оборони України 25.01.2023 р. затвердило наказ № 45 «Про затвердження Порядку і умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовців Збройних Сил України в період дії воєнного стану», відповідно до п. 1.10 якого визначено, що на першому етапі виплачується 1/5 (або 20 %) цієї допомоги, а решта суми (4/5 або 80 %) виплачується рівними щомісячними частинами на протязі 40 (сорока) наступних місяців.

Тобто, якщо Ви претендуєте, скажімо на 5 млн. одноразової грошової допомоги, то спочатку Вам виплачується 1 млн. грн., а решту 4 млн. грн. Ви повинні одержати на протязі наступних 40 місяців (по 100 тис. грн. кожного місяця).

На мою думку як військового адвоката вищезазначений наказ Міністерства оборони України, яким затверджено виплату одноразової грошової допомоги частинами, є незаконним, оскільки Міністерство оборони України не наділене повноваженнями приймати такі накази, оскільки це має право робити або Верховна Рада України або Кабінет Міністрів України.

 Також цей наказ Міністерства оборони України порушує Ваші права щодо отримання одноразової грошової допомоги одразу і всією сумою, тому що є великий ризик невиплати цих коштів на протязі наступних трьох років.

Також ці виплачувані частинами кошти будуть значно знецінюватися через інфляцію.

 Я надаю правову допомогу членам сімей загиблих захисників і захисниць щодо отримання ним одразу і всієї суми одноразової грошової допомоги.

Контакти для консультації:

(068) 187 01 10

yuriy.koltoniuk@gmail.com

м. Луцьк, вул. Л. Українки, 52

Умови нашої співпраці:

Моя основна спеціалізація – це одноразова грошова допомога та інші виплати, які належні військовослужбовцям, які проходять військову службу, які перебувають на лікуванні після поранення, та ті, які звільнені з військової служби, а також виплати, які належні членам сімей загиблих чи померлих військовослужбовців.

У випадку звернення до мене за правовою допомогою з питань, які не належать до моєї спеціалізації, я можу надати правову допомогу або порекомендувати Вам адвоката, який займається такими питаннями.

Я переважно працюю під результат (як правило 15 % від отриманих сум щодо одноразової грошової допомоги та 30 % по інших видах виплат) з невеликим авансом. Плата за мої послуги складається з двох частин: відсоток – це власне мої послуги, інший відсоток – це гроші на потреби ЗСУ.

Не оплачуючи мої послуги під результат Ви ставите під загрозу надання безоплатної правової допомоги іншим особам, які не можуть оплатити мої послуги або опинилися в складних життєвих обставинах.
Вартість консультації – 1 000 грн.
Вартість адвокатського запиту – 1 000 грн.

Всі витрати (поштові витрати, витрати на нотаріальне оформлення документів, судовий збір, транспортні витрати тощо) оплачуєте Ви.

У випадку якщо Ви не можете оплатити мої послуги повідомте про це мені і тоді я Вам надам консультацію та інші послуги безкоштовно. Я залишаю за собою право надати Вам безоплатну правову допомогу в кожному конкретному випадку.