Військовий адвокат по виплатах

Юрій Колтонюк

Контакти:

(099) 025 03 84
(068) 187 01 10
yuriy.koltoniuk@gmail.com

Законодавчі зміни щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги

Законодавчі зміни щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги: особисте розпорядження на випадок загибелі військовослужбовця, можливість отримання одноразової грошової допомоги внуками загиблого, а також дітьми, які народилися вже після загибелі свого батька.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги» від 09 грудня 2023 року, який набирає чинності 29 березня 2024 року, вносяться значні зміни щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги (далі – ОГД).

З цього часу військовослужбовець може оформити в письмовій довільній формі письмове розпорядження (це щось схоже на заповіт) на випадок своєї загибелі (смерті), визначивши  в такому розпорядженні особу, яка зможе отримати ОГД та розмір частки такої ОГД.

Справа в тому, що таке особисте розпорядження необхідно складати в тому випадку, якщо військовослужбовець бажає, щоб ОГД після його загибелі (смерті) отримали особи, які не є його близькими родичами (наприклад, двоюрідний брат), оскільки близькі родичі загиблого (батьки, дружина/чоловік, неповнолітні діти) мають право на отримання ОГД відповідно до закону.

Підпис військовослужбовця на такому розпорядженні засвідчується командиром військової частини або нотаріусом і таке розпорядження зберігається або в ТЦК та СП або у в особовій справі військової частини, де проходить службу такий військовослужбовець.

Військовослужбовець може в будь-який час скасувати таке його особисте розпорядження або скласти нове, яке скасовує дійсність попереднього розпорядження.

Незалежно від змісту особистого розпорядження право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки загиблої (померлої) особи у розмірі 50 відсотків частки, яка належала б кожному з них у разі призначення і виплати одноразової грошової допомоги за відсутності особистого розпорядження.

З набранням чинності вищезазначеним законом право на отримання ОГД набудуть також і інші категорії осіб.

По-перше, це діти, які зачаті за життя загиблого, але народжені після його смерті.

На сьогодні Міністерство оборони України як орган, який здійснює призначення та виплату ОГД, не визнає права дітей, які зачаті за життя загиблого військовослужбовця, але народжені після його смерті, на отримання ОГД.

Частка ОГД, яка припадає на таких дітей, їм не виплачується, а розподіляється між іншими особами, які мають право на її отримання.

По-друге, уточнено, що право на ОГД мають діти, стосовно яких їх загиблого (померлого) батька чи маму за життя було позбавлено батьківських прав.

По-третє, право на отримання ОГД відповідно до нового закону матимуть внуки загиблої (померлої) особи, якщо на момент її загибелі (смерті) їх батьки загинули (померли).

Також передбачено право на отримання ОГД жінкою (чоловіком), з якою (з яким) загибла (померла) особа проживали однією сім’єю, але не перебували у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, за умови що цей факт встановлено рішенням суду, яке набрало законної сили.

За новими правилами також буде здійснюватися відмова від отримання ОГД.

Так, відмова від призначення та отримання одноразової грошової допомоги від імені малолітніх, неповнолітніх дітей загиблої (померлої) особи, а також недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, які мають право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги, не допускається

Контакти для консультації:

(068) 187 01 10

yuriy.koltoniuk@gmail.com

м. Луцьк, вул. Л. Українки, 52

Умови нашої співпраці:

Моя основна спеціалізація – це одноразова грошова допомога та інші виплати, які належні військовослужбовцям, які проходять військову службу, які перебувають на лікуванні після поранення, та ті, які звільнені з військової служби, а також виплати, які належні членам сімей загиблих чи померлих військовослужбовців.

У випадку звернення до мене за правовою допомогою з питань, які не належать до моєї спеціалізації, я можу надати правову допомогу або порекомендувати Вам адвоката, який займається такими питаннями.

Я переважно працюю під результат (як правило 15 % від отриманих сум щодо одноразової грошової допомоги та 30 % по інших видах виплат) з невеликим авансом. Плата за мої послуги складається з двох частин: відсоток – це власне мої послуги, інший відсоток – це гроші на потреби ЗСУ.

Не оплачуючи мої послуги під результат Ви ставите під загрозу надання безоплатної правової допомоги іншим особам, які не можуть оплатити мої послуги або опинилися в складних життєвих обставинах.
Вартість консультації – 1 000 грн.
Вартість адвокатського запиту – 1 000 грн.

Всі витрати (поштові витрати, витрати на нотаріальне оформлення документів, судовий збір, транспортні витрати тощо) оплачуєте Ви.

У випадку якщо Ви не можете оплатити мої послуги повідомте про це мені і тоді я Вам надам консультацію та інші послуги безкоштовно. Я залишаю за собою право надати Вам безоплатну правову допомогу в кожному конкретному випадку.