Військовий адвокат по виплатах

Юрій Колтонюк

Контакти:

(099) 025 03 84
(068) 187 01 10
yuriy.koltoniuk@gmail.com

Одноразова грошова допомога членам сім’ї загиблого прикордонника

Питання отримання одноразової грошової допомоги членами сім’ї загиблого прикордонника регламентується Інструкцією Міністерства внутрішніх справ України № 383 від 22.06.2022 р.

Крім загального переліку документів членам сім’ї загиблого необхідно додатково подати :

  • постанову військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку загибелі або отриманого поранення (контузії, травми, каліцтва), що спричинило смерть військовослужбовця;
  • документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, зокрема про те, що загибель (смерть) не пов’язана із вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров’ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом)

На практиці для отримання одноразової грошової допомоги членам сім’ї загиблого прикордонника необхідно пройти такі етапи :

  1. Отримання акта розслідування нещасного випадку

Після загибелі прикордонника орган прикордонної служби за місцем загибелі зобов’язаний розпочати розслідування нещасного випадку.

Строк розслідування випадку смерті військовослужбовця-прикордонника не може перевищувати тридцяти календарних днів.

Під час надання мною правової допомоги членам сімей загиблих прикордонників строки розслідування смерті прикордонника штучно затягувалися, складали 3-6 місяців.

Існує думка про те, що це робилося свідомо з метою затягнути виплату одноразової грошової допомоги членам сім’ї загиблого прикордонника.

Це вчергове вказує на те, що для якнайшвидшого отримання акта розслідування необхідно звертатися за кваліфікованою допомогою адвоката.

 

  1. Визначення Центральною військово-лікарською комісією причинного зв’язку загибелі прикордонника із захистом Батьківщини

Для того, щоб члени сім’ї могли претендувати на одноразову грошову допомогу необхідно, щоб загибель (смерть) прикордонника була пов’язана із виконанням обов’язків військової служби по захисту Батьківщини.

Встановлення причинного зв’язку загибелі прикордонника із захистом Батьківщини здійснює Центральна військово-лікарська комісія.

Після завершення розслідування загибелі прикордонника і оформлення акта розслідування нещасного випадку прикордонний орган, в якому проходив військову службу загиблий прикордонник, направляє акт розслідування з іншими документами в Центральну військово-лікарську комісію для визначення останньою причинного зв’язку загибелі прикордонника із захистом Батьківщини.

 

  1. Подача документів членами сім’ї загиблого прикордонника комісії Держприкордонслужби з питань виплати одноразової грошової допомоги

Після успішного проходження двох попередніх етапів члени сім’ї загиблого прикордонника подають визначений законом перелік документів на розгляд комісії з питань виплати одноразової грошової допомоги.

Розгляд документів про призначення одноразової грошової допомоги в органах Держприкордонслужби здійснюється комісією в 10-денний строк з дня реєстрації заяви разом із усіма необхідними документами.

З практики зазначу, що на цьому етапі рекомендовано також правовий супровід і допомога адвоката, який буде слідкувати за дотриманням закону органами Держприкордонслужби при розгляді поданих документів та призначенні та виплаті вказаної допомоги членам сім’ї загиблого прикордонника.

Контакти для консультації:

(068) 187 01 10

yuriy.koltoniuk@gmail.com

м. Луцьк, вул. Л. Українки, 52

Умови нашої співпраці:

Моя основна спеціалізація – це одноразова грошова допомога та інші виплати, які належні військовослужбовцям, які проходять військову службу, які перебувають на лікуванні після поранення, та ті, які звільнені з військової служби, а також виплати, які належні членам сімей загиблих чи померлих військовослужбовців.

У випадку звернення до мене за правовою допомогою з питань, які не належать до моєї спеціалізації, я можу надати правову допомогу або порекомендувати Вам адвоката, який займається такими питаннями.

Я переважно працюю під результат (як правило 15 % від отриманих сум щодо одноразової грошової допомоги та 30 % по інших видах виплат) з невеликим авансом. Плата за мої послуги складається з двох частин: відсоток – це власне мої послуги, інший відсоток – це гроші на потреби ЗСУ.

Не оплачуючи мої послуги під результат Ви ставите під загрозу надання безоплатної правової допомоги іншим особам, які не можуть оплатити мої послуги або опинилися в складних життєвих обставинах.
Вартість консультації – 1 000 грн.
Вартість адвокатського запиту – 1 000 грн.

Всі витрати (поштові витрати, витрати на нотаріальне оформлення документів, судовий збір, транспортні витрати тощо) оплачуєте Ви.

У випадку якщо Ви не можете оплатити мої послуги повідомте про це мені і тоді я Вам надам консультацію та інші послуги безкоштовно. Я залишаю за собою право надати Вам безоплатну правову допомогу в кожному конкретному випадку.