Військовий адвокат по виплатах

Юрій Колтонюк

Контакти:

(099) 025 03 84
(068) 187 01 10
yuriy.koltoniuk@gmail.com

Чи мають право на одноразову грошову допомогу у зв’язку із загибеллю захисників на війні їх повнолітні діти?

За загальним правилом, викладеним у ч.1 ст.16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги у зв’язку із загибеллю наших захисників на війні мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого).

Отже, повнолітні діти (діти, які досягли віку 18-ти років) не мають права на одноразову грошову допомогу.

Проте з цього правила є певні винятки.

Якщо повнолітня дитина є непрацездатною (має інвалідність, наприклад, є інвалідом з дитинства), то в такому випадку вона набуває право на отримання вищезазначеної грошової допомоги.

Також якщо повнолітня дитина навчається (до закінчення навчання, але не пізніше досягнення нею віку 23 років) вона теж у такому випадку має право на отримання одноразової грошової допомоги, оскільки в даному випадку вона вважається утриманцем загиблого (ст.199 Сімейного кодексу України).

Повнолітні діти також можуть претендувати на отримання одноразової грошової допомоги у випадку встановлення факту їх спільного проживання однією сім’єю із загиблим військовослужбовцем але за умови, що загибель військовослужбовця настала в період до 24 серпня 2022 року (таке на той час було законодавство).

При подачі заявниками документів для отримання одноразової грошової допомоги на рівні Міністерства оборони України склалася така практика, що від повнолітніх дітей, які за загальним правилом, не мають права на отримання цієї допомоги, відбирають нотаріально посвідчені заяви про їх відмову від цієї допомоги.

В противному випадку може скластися ситуація, коли Міністерство оборони України за умов відсутності нотаріально посвідчених заяв повнолітніх дітей «закріплює» за ними суму одноразової грошової допомоги, не виплачуючи її повнолітнім дітям, як нерозподілену частку, таким чином, не виплачуючи цю частку іншим особам, які мають на її отримання.

Тому рекомендую при подачі документів для отримання одноразової грошової допомоги, наприклад, дружиною, чи мамою загиблого військовослужбовця, якщо у нього залишилися повнолітні діти, також подавати від цих повнолітніх дітей нотаріально посвідчені заяви про їх відмову від отримання цієї одноразової грошової допомоги.

З усіх спірних і проблемних питань подання документів та отримання одноразової грошової допомоги Ви можете звернутися до мене за правовою консультацією.

Контакти для консультації:

(068) 187 01 10

yuriy.koltoniuk@gmail.com

м. Луцьк, вул. Л. Українки, 52

Умови нашої співпраці:

Моя основна спеціалізація – це одноразова грошова допомога та інші виплати, які належні військовослужбовцям, які проходять військову службу, які перебувають на лікуванні після поранення, та ті, які звільнені з військової служби, а також виплати, які належні членам сімей загиблих чи померлих військовослужбовців.

У випадку звернення до мене за правовою допомогою з питань, які не належать до моєї спеціалізації, я можу надати правову допомогу або порекомендувати Вам адвоката, який займається такими питаннями.

Я переважно працюю під результат (як правило 15 % від отриманих сум щодо одноразової грошової допомоги та 30 % по інших видах виплат) з невеликим авансом. Плата за мої послуги складається з двох частин: відсоток – це власне мої послуги, інший відсоток – це гроші на потреби ЗСУ.

Не оплачуючи мої послуги під результат Ви ставите під загрозу надання безоплатної правової допомоги іншим особам, які не можуть оплатити мої послуги або опинилися в складних життєвих обставинах.
Вартість консультації – 1 000 грн.
Вартість адвокатського запиту – 1 000 грн.

Всі витрати (поштові витрати, витрати на нотаріальне оформлення документів, судовий збір, транспортні витрати тощо) оплачуєте Ви.

У випадку якщо Ви не можете оплатити мої послуги повідомте про це мені і тоді я Вам надам консультацію та інші послуги безкоштовно. Я залишаю за собою право надати Вам безоплатну правову допомогу в кожному конкретному випадку.